Zvýšte svoj výkon s ohľadom na životné prostredie
Znečisťovanie ovzdušia sa v poslednej dobe stáva čoraz častejšou témou pre viaceré diskusie. Zaoberáme sa následkami, no menej už riešime príčiny jeho vzniku.
Autá sa radia k jedným z troch najväčších producentov znečisťujúcich látok na svete, čo predstavuje z celkového počtu veľmi veľké percento.
Lepšia informovanosť nám ale pomáha zlepšovať okolie a podmienky, ktoré ho tvoria. Preto by ste sa mohli pozrieť na niektoré zaujímavé fakty a zistenia v oblasti vplyvu automobilov a pokúsiť sa tak zlepšiť aj svoj svet.
Najväčší zdroj znečistenia ovzdušia
Autá znečisťujú ovzdušie niekoľkými rôznymi spôsobmi. Z troch hlavných foriem ide o znečistenie ovzdušia, pôdy a vody, pričom znečistenie ovzdušia je zďaleka naďalej najnebezpečnejším. Aj v rámci toho sa autá vybavujú novými a najkvalitnejšími výfukmi Supersprint, ktoré sú talianskou legendou na našom trhu. Staré a opotrebované sú naopak najčastejším zdrojom možných zdrojov znečistenia.
51 % oxidu uhoľnatého
Sa dostáva do ovzdušia vďaka automobilom, ktoré nie sú vybavené zariadením, ktoré zachytáva únik emisií a škodlivých látok. Aj keď sa nejedná o smrteľnú látku, dôsledky jej vplyvu môžu byť fatálne, a to najmä v prípadoch, keď je koncentrovaná vo vysokých dávkach.
Ohrozená fauna aj flóra?
Ako by to nestačilo, autá tiež prispievajú k výskytu približne 34 % oxidu dusíka a všetkých prchavých organických zlúčenín v životnom prostredí. Okrem zvyšujúceho sa smogu spôsobujú tieto látky vážne poškodenie života rastlín, ako aj dýchacieho systému človeka.
Viac opatrení, ale vyššia produkcia
Zaujímavosťou je tiež zistenie, že únik látok z automobilov pôsobí na vytváranie mrakov, z ktorých sa ale netvorí dážď. Aj napriek tomu, že sú dnes moderné automobily oveľa lepšie zabezpečené proti úniku týchto látok, v prepočte na množstvo ich produkcie je percento znečistenia ovzdušia stále vysoké.
Ak sa občas pozriete na správy a informácie, ktorými účastníkmi sme často aj vy, zrejme si uvedomíte, že globálne otepľovanie môže našu krajinu zmeniť. Ak to dokážeme spoločne zvrátiť vhodnejšími doplnkami a šetrnejším prístupom, možno nebudú dôsledky tak negatívne.
Zdroj: podvozky-eibach.sk
Zdroj titulnej fotografie: amazonaws.com
Zdroj fotografie v článku: full-race.com
[TheChamp-Sharing]