Americké námorníctvo plánuje využívať Xbox 360 ovládače na kontrolu najpokročilejších ponoriek
Námorníctvo USA uznalo, že meniaca sa technológia má vplyv na ozbrojené sily krajiny
S rozhodnutím, ktoré zanechalo hráčov a pravdepodobne i niekoľko členov ozbrojených síl škrabať si hlavu, americké námorníctvo oznámilo plán používať Xbox 360 ovládače pre kontrolu periskopov na svojich najnovších ponorkách.
Inžinieri v podstate naprogramovali ovládač tak, aby fungoval presne s rozhraním. Cieľom je nahradiť fotonickú rukoväť stožiara, ktorá sa zvyčajne používa na palube ponoriek.
Nápad bol navrhnutý armádnym dodávateľom Lockheed Martin, ktorý zachytil väčšinu fotiek zo základne vzdušných síl Edwards, prezývanej Oblasť 51, fungujúcej ako testovacia základňa pre väčšinu bezpečnostne citlivých projektov armády USA. Spoločnosť uverejnila fotky z časti zrejme pre legitimizovanie rozhodnutia, a z časti kvôli tomu, že rukoväť stožiara stojí okolo
38 000 dolárov (31 712,92 eur), zatiaľ čo Xbox 360 ovládač stojí okolo 30-40 dolárov (25-33 eur) a ešte k tomu sa ľahšie naučí ovládať.
Ovládač bude použitý v novej triede ponoriek, začínajúcich s budúcou ponorkou USS Colorado. Senior vedúci a asistenčný navigátor USS John Warner, pracujúci na palube ponoriek, ktoré uskutočnili zmenu, vysvetľuje, že v prípade poruchy stačí zájsť do akéhokoľvek obchodu s videohrami a jednoducho kúpiť nový ovládač.
zdroj fotografie: interestingengineering.com
Efekt novej generácie
Okrem logistických a cenových výhod môže byť ďalším dôvodom fakt, že nová nastupujúca generácia v námorníctve bude viac pohodlná s ovládaním pomocou Xbox ovládača, ktorá je im viac známa, ako oveľa viac sofistikovanejšia rukoväť stožiara.
Vo všetkých oddieloch armády USA sa za posledných 10-15 rokov mení nielen vybavenie, ale aj podmienky tréningu a očakávanie od nových regrútov. Dôsledkom je nástup novej generácie.
Základný, 8-týždňový výcvik v ktorom noví regrúti armády USA prechádzajú extrémnym fyzickým, mentálnym a psychologickým tréningom, v snahe pripraviť sa na budúcu kariéru v armáde, sa zmenil v dôsledku sedavého životného štýlu, ktorí mnohí mladí ľudia v tejto krajine majú, v dôsledku video hier.
Ako vysvetľuje generál poručík Mark Hertling:
„Regrúti sú pokročilí v oblasti využívania technológii, avšak menej vo svojich fyzických schopnostiach a v schopnosti ísť do boja. Preto tento faktor berieme do úvahy v našom holistickom prehľade. Vidíme pokles v Amerike. Nie je to však pokles v našich regrútoch, je to celkový pokles našej spoločnosti v rámci fyzických schopností. Je to jednoducho mäkšia generácia.
Sú iní. Majú obrovské výhody v technológii. Myslím, že sú múdrejší, než akákoľvek generácia, ktorú sme predtým videli…určite sa pýtajú oveľa zložitejšie otázky.“
Hoci existujú fyzické obmedzenia, je tu oveľa väčšie sebavedomie v prístupe k technológiám, čo znamená, že cieľom pre dnešnú armádu je vybalansovať rozdiel medzi týmito dvoma faktormi.
zdroj fotografie: interestingengineering.com
zdroj: interestingengineering.com, zdroj titulnej fotografie: interestingengineering.com
[TheChamp-Sharing]